Oprawki mogą być kłopotliwe, zwłaszcza jeśli nosisz okulary. Okulary nie zawsze siedzą prawidłowo, lub w przypadku okularów, które siedzą na mostku nosa i nie opierają się na policzkach, mogą wyglądać nieco inaczej. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś naprawić te problemy samodzielnie, wiesz jak bardzo może to być frustrujące. Jednak z pomocą soczewek korekcyjnych, nie musi to być już problemem. Okulary korekcyjne Tommy Hilfiger (https://soczewkanaoko.pl/oprawki-tommy-hilfiger-to-elegancja-i-klasyka/) nie tylko pomagają Ci widzieć wyraźnie bez okularów, ale również mają tendencję do wyglądania bardziej naturalnie na Twojej twarzy, jak również – coś, co jest ważne, gdy nosisz designerskie ramy cały czas. A co najlepsze? Wybór soczewek korekcyjnych jest znacznie łatwiejszy niż mogłoby się wydawać większości ludzi. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji o tym, które marki mają jakie kształty soczewek, abyś wiedział, co kupić następnym razem, gdy będziesz potrzebował okularów, aby uzyskać idealne dopasowanie za każdym razem!

Szkła jednoogniskowe czy dwuogniskowe?

Okulary single vision lub single lens występują w jednym stylu z jednym kształtem i mocą soczewki – takim, który jest odpowiedni dla osób, które potrzebują tylko jednej korekcji. Jest to świetne rozwiązanie dla osób z wyjątkowo silną receptą, ponieważ potrzebują one tylko jednej soczewki, która pomaga w widzeniu. Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, okulary jednoogniskowe są dla Ciebie najbardziej odpowiednie. W przeciwieństwie do soczewek dwu- i wieloogniskowych, nie możesz zmienić mocy soczewek jednoogniskowych. Jeśli nosisz je do dali i potrzebujesz okularów do czytania, być może będziesz musiał przejść na bifokale lub multifokale.

Okulary te są zazwyczaj tańsze niż soczewki dwu- i wieloogniskowe, ale nadal wyglądają świetnie i oferują te same korzyści: wyraźne widzenie bez okularów i bardziej naturalne dopasowanie. Wypróbowując te okulary, pamiętaj, aby przetestować je do czytania na odległość i z bliska.

Jeśli nosisz okulary, w końcu będziesz musiał kupić nowe

Soczewki toryczne lub wieloogniskowe

Soczewki toryczne posiadają obrotowy pierścień u podstawy soczewki, który zmienia jej krzywiznę. Powoduje to łagodny astygmatyzm, dzięki czemu możliwa jest jednoczesna korekcja widzenia z bliska i z daleka. Jest to typ soczewki, którą nosiłbyś do widzenia na odległość i z bliska. Następnie są soczewki wieloogniskowe, które mają wiele rodzajów soczewek dla każdego oka. Mają one również obrotowy pierścień, ale pierścienie są wyrównane, aby umożliwić jednoczesne widzenie z bliska i z daleka. I wreszcie są soczewki przejściowe, które są hybrydą właściwości torycznych i wieloogniskowych.

Możesz dostać soczewki wieloogniskowe w dwóch stylach: progresywnym i konserwatywnym. Soczewki konserwatywne dodają do soczewek linie, które stopniowo zwiększają swoją wytrzymałość. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują okularów dwu- lub trójogniskowych. Soczewki progresywne są świetne dla osób z wyjątkowo wysokimi receptami, które z czasem muszą przejść z jednoocznego widzenia na wieloogniskowe. Dzieje się tak dlatego, że soczewki progresywne zaczynają się jako jednoogniskowe i stopniowo stają się wieloogniskowe.

Soczewki dwuogniskowe

Bifokale to soczewki o dwóch różnych mocach do dali i do czytania. Jest to najbardziej typowy rodzaj okularów dwuogniskowych i są one świetne dla tych, którzy potrzebują okularów do dali i do czytania. Istnieją jednak również bifokale tylko do czytania, które nadają się tylko do czytania i nie mają mocy do odległości. Najbardziej typowe okulary dwuogniskowe występują w jednym stylu z dwoma mocami.

Dwuogniskowe soczewki przejściowe mają trzecią właściwość zwaną „Transition”. Jest to brązowawy odcień, który pojawia się w centralnym regionie soczewki. Pomaga to zmiękczyć ostre linie soczewek dwuogniskowych i uczynić je bardziej naturalnie wyglądającymi. Soczewki dwuogniskowe występują również w odmianach progresywnych i konserwatywnych. Soczewki dwuogniskowe konserwatywne są bardziej przystępne cenowo, natomiast soczewki dwuogniskowe progresywne pozwalają na stopniowe przejście z widzenia do dali do czytania bez konieczności noszenia innej pary okularów.

Okulary przeciwsłoneczne na receptę


Jeśli nosisz okulary, możesz również chcieć okulary przeciwsłoneczne, które mają inną receptę niż Twoje zwykłe okulary. Jest to powszechnie stosowane u osób z wysoką receptą, ponieważ pozwala na używanie jednej pary okularów do obu zadań. Wygląda to najlepiej, gdy obie recepty są bardzo blisko, jak +1,00 lub +2,00. Aby znaleźć najlepszą parę okularów przeciwsłonecznych na receptę, możesz użyć kilku różnych metod. Jedną z nich jest przymierzenie wielu par z różnymi receptami, a następnie spróbowanie przeskakiwania z pary do pary, aż znajdziesz najlepsze dopasowanie. Ta metoda jest skuteczna, ale może zająć dużo czasu i jest szansa, że nie znajdziesz odpowiedniej pary. Bardziej efektywnym sposobem jest skorzystanie z internetowych wyszukiwarek okularów przeciwsłonecznych na receptę, które pomogą Ci znaleźć najlepszą parę okularów przeciwsłonecznych z Twoją receptą od razu.

Jak możesz stwierdzić, czy para okularów jest zalecana dla Twojej recepty?

Jeśli nosisz okulary, w końcu będziesz musiał kupić nowe. Ale zanim to zrobisz, upewnij się, że wypróbujesz różne okulary z różnymi receptami, aby znaleźć najlepsze dopasowanie. To pomoże Ci znaleźć odpowiednią receptę dla Twoich oczu. Jeśli dostaniesz parę, która jest zbyt mocna lub zbyt słaba, możesz ją dostosować za pomocą nad- lub podkorektora.

Po znalezieniu odpowiedniej pary, można również użyć prostej metody, aby powiedzieć, czy okulary są prawidłową receptą dla Twoich oczu. Łatwym sposobem jest przyłożenie kartki papieru do twarzy i sprawdzenie, jak blisko można ją przyłożyć do oczu. Jeśli jest zbyt daleko, prawdopodobnie potrzebujesz nowej pary okularów z niższą receptą.

Okulary single vision lub single lens występują w jednym stylu z jednym kształtem i mocą soczewki - takim, który jest odpowiedni dla osób, które potrzebują tylko jednej korekcji

Back To Top