Zainwestuj u nas
Zainwestuj w Powiecie Myszkowskim - naprawdę warto!

Górny Śląsk jest największym okręgiem przemysłowym w Polsce, a zarazem najbardziej atrakcyjnym miejscem dla potencjalnych inwestorów. Zlokalizowany tu Powiat Myszkowski zajmuje obszar  479 km² i liczy ok. 71,5 tyś. mieszkańców. Gęstość zaludnienia wynosi około 150 osób na km².

w harmonijny sposób ze współczesnością i przyszłością. Szacunkowi dla wielopokoleniowego dziedzictwa przeszłości towarzyszy dynamiczny rozwój nowej gospodarki oraz twórcza inwencja i nadzwyczajna przedsiębiorczość lokalnych mieszkańców.
Gospodarka Powiatu Myszkowskiego nie ma jednolitego charakteru. Zarówno Myszków, jak i cały region historycznie są związane z różnorodnymi gałęziami przemysłu. Przed II wojną światową w Myszkowie rozwinął się przemysł wytwarzający wyroby dla kolejnictwa, górnictwa, branży papierniczej, włókienniczej oraz artykuły gospodarstwa domowego. W latach 90-tych u boku dużych firm prężnie rozwinęły się małe i średnie przedsiębiorstwa działające między innymi w branży spożywczej, obuwniczej, odzieżowej, galanteryjnej, instalacyjnej, recyklingu itp. Ważną gałęzią gospodarki stały się również usługi i handel. W chwili obecnej, wśród lokalnych podmiotów gospodarczych dominują mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.

Na koniec 2013 roku, w Powiecie zarejestrowanych było 7296 podmiotów gospodarczych.

Silną stroną Powiatu jest duża liczba atrakcyjnie położonych i dobrze przygotowanych terenów inwestycyjnych, z których pewna część jest objęta Specjalną Strefą Ekonomiczną. Wyjątkowa lokalizacja Powiatu zapewnia przedsiębiorcom doskonałą łączność i dostęp do rynków zbytu i zaopatrzenia w Polsce, Europie i na świecie.

Powiat oferuje przedsiębiorcom liczną, doświadczoną i dobrze wykwalifikowaną kadrę pracowników, o różnym poziomie edukacji, kształconą zarówno w szkołach szczebla lokalnego, jak i na okolicznych wyższych uczelniach.

Dzięki instytucjom otoczenia biznesu, takim jak np. Biuro Obsługi Inwestora, przedsiębiorca ma możliwość uzyskania potrzebnego wsparcia oraz nawiązania szerokiej współpracy. Na każdym etapie inwestycyjnym można zwrócić się do nas o pomoc w celu uzyskania potrzebnych danych, informacji o regionie oraz obowiązujących procedurach.

 

 

 

Zoom na Powiat Myszkowski
Aktualności Polityka Prywatności Polityka Cookies
Tworzenie Stron Internetowych