Zainwestuj u nas
Ludzie

Powiat Myszkowski zamieszkuje ponad 70 tys. mieszkańców.

Wysoki potencjał społeczny Powiatu Myszkowskiego i tutejszego rynku pracy wynika ze znacznej liczby wysoko wykwalifikowanej i doświadczonej kadry pracowniczej oraz konkurencyjnych kosztów pracy. Duża część młodzieży studiuje na wyższych uczelniach w pobliskich miastach uniwersyteckich – Częstochowie, Katowicach, Krakowie. W promieniu 50 km od Myszkowa zamieszkuje blisko 700 tys. ludzi. To potężny rynek konsumentów oraz ogromne zaplecze pracowników. Atutem Powiatu Myszkowskiego jest fakt, iż ponad połowę populacji stanowią ludzie młodzi – do 40 roku życia.

Na koniec I kwartału 2015 r. w Powiecie Myszkowskim zarejestrowanych było ponad 2000 bezrobotnych,
a stopa bezrobocia wynosiła 19 % i była wyższa od średniej krajowej o ponad 7%.

Średnie wynagrodzenie miesięczne brutto pracownika wynosi wg danych GUS 3.403,68 zł, co w przeliczeniu na euro daje kwotę w wysokości około 800 euro, niższą od średniej w województwie śląskim.                                                                                                                     
Najwięcej miejsc pracy w Powiecie Myszkowskim tworzą obecnie przemysł obuwniczy, spożywczy, przetwórczy, handel, transport oraz naprawa pojazdów samochodowych. Zdecydowana większość aktywnych zawodowo mieszkańców powiatu zatrudniona jest w sektorze prywatnym.

W powiecie znajduje się ponad 40 szkół ponadgimnazjalnych. Wyspecjalizowanego kapitału ludzkiego dostarcza przede wszystkim dobrze rozwinięte szkolnictwo zawodowe, którego program jest ściśle zintegrowany z uwarunkowaniami społecznymi i gospodarczymi Powiatu. Przedsiębiorcy mają do dyspozycji potencjalną kadrę pracowniczą, a proces rekrutacyjny, we współpracy z lokalnym urzędem pracy, przebiega szybko i efektywnie, przyspieszając jednocześnie start inwestycji.

 

Zoom na Powiat Myszkowski
Aktualności Polityka Prywatności Polityka Cookies
Tworzenie Stron Internetowych