Strefa turystyczna

Powiat Myszkowski leży w południowej części Polski, na północnym–wschodzie województwa śląskiego, w samym sercu malowniczej krainy geograficznej zwanej Jurą Krakowsko- Częstochowską. Ziemia myszkowska jest przyjazna zarówno dla swoich mieszkańców, jak i dla odwiedzających ją gości. Atrakcyjne turystycznie gminy Powiatu oraz jego okolice zapraszają miłośników natury, pięknych krajobrazów i historii o każdej porze roku.

Od wiosny do jesieni panują tu znakomite warunki dla amatorów turystyki aktywnej, której sprzyja dobrze rozwinięta baza agroturystyczna. Specyficzne ukształtowanie Jury daje wiele możliwości amatorom wspinaczki skałkowej. Bogactwo krajobrazu, cisza, spokój zachęcają do uprawiania turystyki pieszo - rowerowej i konnej. Rowerzyści mają tu do dyspozycji jedne z najdłuższych tras rowerowych w Polsce, biegnące wśród przepięknych krajobrazów, kompleksów skalnych i jaskiń, w pobliżu zabytkowych XIV – wiecznych warowni obronnych Szlaku Orlich Gniazd. Zalew „Poraj” oferujący doskonałe warunki do uprawiania żeglarstwa i kajakarstwa oraz sezonowe baseny kąpielowe dają możliwość aktywnego wypoczynku miłośnikom sportów wodnych.

Powiat Myszkowski – jego niepowtarzalny charakter, ponadprzeciętne walory krajobrazowe, liczne pomniki kultury i wielowiekowej historii w otoczeniu jurajskiej fauny i flory zachęcają do odwiedzin.

 

Przydatne adresy stron:

www.jura.slaskie.travel
www.jura.silesia.travel

 

Zoom na Powiat Myszkowski
Aktualności Polityka Prywatności Polityka Cookies
Tworzenie Stron Internetowych