Biuro Obsługi Inwestora

Biuro Obsługi Inwestora

Biuro Obsługi Inwestora (BOI) jest regionalną inicjatywą stanowiącą miejsce pierwszego kontaktu zainteresowanych inwestowaniem na terenie Powiatu Myszkowskiego z urzędem. Jego działaniekoncentruje się w szczególności na promowaniu Powiatu, jako miejsca doskonałej lokalizacji inwestycyjnej, o ponadprzeciętnych możliwościach dla tworzenia i rozwijania biznesu.

BOI dysponuje specjalistyczną wiedzą z zakresu aktualnych ofert inwestycyjnych, a dzięki ścisłej współpracy z instytucjami samorządowymi oraz dobrej znajomości lokalnych realiów jest w stanie udzielić szybkiej i fachowej pomocy przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

Regionalny System Informacyjny

Zasadniczą częścią systemu informacyjnego jest prowadzona przez BOI baza danych ofert inwestycyjnych. Powstała ona na podstawie ankiet wypełnianych przez jednostki samorządowe, przedsiębiorstwa i prywatnych właścicieli, zainteresowanych pozyskaniem inwestycji zewnętrznych. Zawiera dane o właścicielu, stanie prawnym, stanie technicznym, dostępności komunikacyjnej oraz wyposażeniu w media.Dane podlegają ciągłej aktualizacji w celu zapewnienia bieżącej informacji wszystkim zainteresowanym. Baza danych jest dostępna za pośrednictwem Internetu.

Nasze działania obejmują:

- poszukiwanie potencjalnych inwestorów zagranicznych i krajowych,
- doradztwo w zakresie wyboru terenów pod inwestycje,
- prowadzenie internetowego serwisu informacyjnego nt. ulg i zachęt dla inwestorów, wysokości podatków, opłat lokalnych itp.
- doradztwo i pomoc w trakcie całego procesu inwestycyjnego (od planowania lokalizacji do zakończenia całego procesu inwestycyjnego),
- ścisłą współpracę z inwestorem i wsparcie w procesie przyspieszania procedur przy ubieganiu się o wymagane przepisami prawa zezwolenia i zgody,
- współpracę z inwestorem w procesie ubiegania się o niezbędne przydziały mocy mediów technicznych,

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe w Myszkowie
ul. Pułaskiego 6
42-300 Myszków

tel.+48 34 315 91 00 
starostwo@powiatmyszkowski.pl

 

Formularz kontaktowy
Zoom na Powiat Myszkowski
Aktualności Polityka Prywatności Polityka Cookies
Tworzenie Stron Internetowych